повірка лічильників є на сьогодні досить затребуваною послугою, особливо на тлі підвищення тарифів на воду і тепло. На жаль, далеко не у всіх випадках лічильники, навіть будучи тільки що встановленими, здатні коректно відображати кількість пропускається води або спожитого тепла, при цьому практично завжди фіксується помилка в бік збільшення. З цієї причини фахівцями рекомендується періодично проводити повірку лічильників, Щоб уникнути переплату за межі не спожиті кубометри води і не використані гігакалорії тепла. Особливо великим попитом користується можливість зробити повірку лічильника без демонтажу, Адже демонтаж і повторна установка - процедура трудомістка і витратна. Крім того, існують певні нормативними документами інтервали часу експлуатації, після закінчення якого лічильник в будь-якому випадку необхідно повірити.
Хто уповноважений проводити повірку лічильника води і тепла
У загальному випадку, таким правом наділені територіальні органи. Крім того, це може здійснювати відповідний регіональний метрологічний центр. У деяких випадках передбачена можливість здійснювати перевірку силами юридичних осіб, які отримали акредитацію на проведення подібних робіт. При цьому існує методика повірки - вона затверджується державними регулюючими органами для кожного типу вимірювального приладу і є тим документом, який регламентує правила проведення повірки лічильників, Зокрема визначає, чи можливо в тих чи інших випадках проводити перевірку без демонтажу.
У будь-якому випадку, територіальний орган або юр. особа зобов'язані надати документи, які дають їм право здійснювати перевірку вимірювального приладу. Результатом є виготовлення відбитка повірочного тавра на самому лічильнику, або ж його пломбування. Записи про результати перевірки та всіх здійснених діях в обов'язковому порядку повинні бути внесені в протокол повірки (якщо це передбачено у відповідній методиці), копія якого надається власнику вимірювального приладу.